Co mówi o Tobie rama Twojego obrazu?

W świecie sprzedaży i marketingu sztuki istnieją taktyki oczywiste i subtelne. Oczywiste są takie rzeczy, jak plany marketingowe oraz wszystkie sztuczki i techniki, ale jest też wiele subtelnych rzeczy, o których rzadko myślimy jako o ważnych w sprzedaży sztuki. Jedną z takich subtelności jest wpływ, jaki rama obrazu ma na jego sprzedaż.

Zapewne słyszeliście historię właściciela galerii opowiadającego o obrazie, który wisiał przez rok i nie znalazł nabywców. Właściciel galerii uważał, że jest to spektakularny obraz, wyceniony na 2 500 dolarów, ale po prostu nie sprzedawał się. Zanim jednak zwrócił go artyście, postanowił spróbować go na nowo oprawić. Wysłał więc obraz do swojego najlepszego ramiarza i zainwestował w bardzo drogą, wysokiej jakości ramę, która kosztowała tyle, co sam obraz. Następnie zmienił cenę obrazu na 14 999 dolarów. Obraz został sprzedany w pierwszym tygodniu, w którym się pojawił

Stały się tu dwie rzeczy: wysokie ceny często przyciągają nabywców z wyższej półki, którzy uważają, że jeśli cena jest zbyt niska, dzieło nie może być aż tak dobre. Nie będzie dziś mowy o strategii cenowej, ale o strategii kadrowania, która idzie w parze z ceną: obrazy o wysokiej cenie muszą odzwierciedlać to dobrymi ramami.

Ramy obrazów są jak samochody. Każdy podstawowy, niedrogi samochód zawiezie kogoś z punktu A do punktu B. Dlaczego więc zamożni ludzie wydają pieniądze na drogie pojazdy? Ponieważ dobrze w nich wyglądają. Samochody są dla ludzi jak ramy dla obrazów. Jeśli samochód jest drogi i wygląda na taki, kierowca musi być człowiekiem sukcesu. Odpowiednie samochody wysyłają sygnał sukcesu. Wysokiej jakości ramy również są sygnałem sukcesu. Jeśli rama jest tak dobra, to musi otaczać dobry obraz.

Wyobraź sobie przez chwilę otoczenie. Dom nad oceanem o powierzchni 1 800 metrów kwadratowych wypełniony bezcennymi antykami, najwyższej jakości meblami, Steinwayem - i ściany pełne obrazów w tanich ramach. Choć nie wyobrażasz sobie płacenia 20 000 dolarów za kanapę, nie jest to wcale niezwykłe w domach bardzo zamożnych ludzi. Nie można oczekiwać, że zareagują oni na tanią ramę. To tak, jakby włożyć silnik Maserati do Pinto. Nie chodzi tylko o silnik, ale o pełne doświadczenie, pełny wygląd.

Dramatyczny zwrot akcji

Pewien artysta skarżył się, że nie sprzedaje się tak dobrze, jakby tego chciał, a jego prace były niedoceniane, choć powinny stać się bardzo pożądane. W tym przypadku problemem były tanio wyglądające ramy, które umieszczał na swoich pracach i które utrzymywały jego ceny i sprzedaż na niskim poziomie. Zasugerowano mu, że gdyby poprawił jakość ram, odnotowałby nieproporcjonalny wzrost sprzedaży swoich obrazów - a zatem mógłby podnieść ceny. Stwierdził jednak, że nie stać go na oprawianie całej wystawy w drogie ramy, ale przecież to jest koszt prowadzenia działalności gospodarczej i jeśli się poważnie myśli o prowadzeniu biznesu, trzeba poważnie podejść do kwestii ram obrazów.

Artysta posłuchał rady. Eksperymentował z jednym dużym obrazem, zlecając wykonanie bardzo wysokiej jakości ramy. Obraz sprzedał się natychmiast po wysokiej cenie i sfinansował modernizację wszystkich swoich ram. Efektem końcowym, zgodnie z przewidywaniami, była wyższa sprzedaż i wyższe ceny. Obecnie jego ceny gwałtownie rosną, a na jego obrazy jest duży popyt. Choć dziś radzi sobie dobrze ze względu na jakość swoich obrazów, był ignorowany, ponieważ większość ludzi przechodziła obojętnie obok obrazów w tanich, nieatrakcyjnych ramach.

Wielu właścicieli galerii zmienia ramy obrazów, aby je sprzedać. Najlepiej prosperujące galerie zawsze używają ram wysokiej jakości.

A co z Tobą? Czy Twoje ramy uniemożliwiają sprzedaż lub obniżają ceny? Jedną z cech wspólnych większości odnoszących sukcesy artystów jest to, że wiedzą, jak ważne jest inwestowanie w naprawdę wysokiej jakości ramy.

Cena nie zawsze jest równoznaczna z jakością. Istnieje wiele wspaniałych ram do obrazów, które wyglądają dobrze za rozsądną cenę. Jednak nawet wtedy wymagający kolekcjoner dostrzeże różnicę między ramą za 100 dolarów a ramą za 2 500 dolarów. Niektórzy artyści i galerie wydają setki, czasem tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy na ramy do obrazów. Wiedzą, że dzięki odpowiedniej ramie osiągną swoją cenę. Osoba kupująca obraz za 10 milionów dolarów prawdopodobnie chce ramę za milion dolarów (tak, takie istnieją).

Kupując przez internet obraz bardzo znanego i utalentowanego artysty, można być bardzo rozczarowanym, gdy obraz dotrze na miejsce, gdyż nie będzie on zbyt dobrze wyglądał na żywo, problemem może być jego rama, której nie będziesz skłonny powiesić w swoim domu, ponieważ będzie rzucała się w oczy.

Warto eksperymentować, aby zobaczyć różnicę. Nie jest to łatwe, wymaga dużej wiary i zależy w dużej mierze od profilu klienta i miejsca, w którym ogląda on swoje prace. Ważne jest, aby myśleć o obrazie jako o całym pakiecie. Wysokiej jakości obrazy i wysokiej jakości ramy obrazów idą w parze.

Subtelne wskazówki wysyłają głębokie komunikaty do kupujących. Ludzie, którzy chcą tego, co najlepsze, nie uznają Cię za najlepszego, chyba że Twoje subtelne wskazówki są wskazówkami wskazującymi na jakość, co obejmuje jakość Twojej pracy, jakość ramy obrazu, a nawet tył obrazu - co nie będzie miało wpływu na początkową sprzedaż pracy, ale wpłynie na postrzeganie kupującego, gdy obraz będzie już w ich rękach, gotowy do powieszenia. Wielu artystów, których znam, tworzy swoje własne ramy, aby kontrolować jakość i dopasować obraz idealnie, co jest świetne, jeśli możesz poświęcić na to czas.
PAAS © Copyright 2020 | Polityka prywatności