Spis treści
Grupy wiekowe
Program
Potrzebne doświadczenie
Część teoretyczna
Część praktyczna
Konkursy i projekcje filmowe

Wraz z rozwojem techniki każdy ma możliwość wyprodukowania własnego filmu. Warsztaty filmowe to idealny sposób, by zdobyć do tego niezbędną wiedzę. Możliwe są do wyboru wszelkie rodzaje filmu, takie jak dokument, animacja, bajka. W czasie warsztatów uczestnicy zobaczą, jak wygląda praca na planie zdjęciowym. Dowiedzą się jakie obowiązki mają operatorzy, dźwiękowcy, reżyserzy czy aktorzy. W czasie warsztatów uczestnicy poznają świat filmowy zarówno teoretycznie i praktycznie. Podczas wykładów uczestnicy dowiedzą się, jak korzystać ze sprzętu filmowego, dzięki czemu w czasie ćwiczeń będą wiedzieli, jak dobrać sprzęt do produkcji własnych filmów. Warsztaty są prowadzone zarówno dla dzieci i młodzieży jak i dla dorosłych.

Grupy wiekowe
Warsztaty są prowadzone dla wszystkich grup wiekowych. Najczęściej jednak są to grupy młodzieżowe. Celem warsztatów jest przekazanie młodym ludziom wiedzy i pasji do produkcji filmów. Nie oznacza to jednak, że dorośli nie mogą przyjść. Warsztaty to miejsce gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Program
Całe warsztaty mogą trwać od kilku godzin aż do kilku dni. Wszystko to zależy od tematu spotkania. Możliwości jest wiele: Filmy dokumentalne, reportaże video, animacje, virale, teledyski. W czasie warsztatów przewidziane są różne formy przekazywania wiedzy: projekcje filmów, wykłady, ćwiczenia ze sprzętem filmowym oraz wykonanie filmu. Wszystko to sprawia, że uczestnik warsztatów po zakończonym kursie ma szeroką wiedzę na temat produkcji filmowej oraz niezbędne umiejętności do tworzenia własnych dzieł.

Jakie tematy zostaną poruszone podczas warsztatów filmowych?
  • Zasady obsługi sprzętów do produkcji technicznej: kamery, statywów, lamp, scenografii
  • Wady i zalety różnych rodzajów filmów - dobór odpowiedniej formy do przekazywanych treści
  • Krótka i długa forma filmu - porównanie dokumentu, teledysku, wideoartu, reklamy, animacji, reportażu
  • Sposoby pisania scenariuszy - teoria i praktyka
  • Wpływ światła na obraz i sposoby modyfikacji światła
  • Muzyka filmowa
  • Montaż i postprodukcja
  • Kadrowanie i praca z kamerą
  • Sposoby odbierania różnych bodźców przez odbiorcę filmu

Potrzebne doświadczenie
Warsztaty nie wymagają dużego doświadczenia w pracy z kamerą. Jedyne czego potrzeba to zaangażowanie i ciekawość uczestników. Dzięki temu każdy ma szansę dowiedzieć się czegoś nowego lub nauczyć się obsługi profesjonalnego sprzętu filmowego. Warto więc wzbogacić się o tak poszerzające horyzonty doświadczenie.

Część teoretyczna
Jest to jedna z dwóch głównych części warsztatów. W tym czasie prowadzone są wykłady oraz projekcje filmów. Jest to bardzo ważna część warsztatów, ponieważ dzięki niej uczestnicy zdobywają niezbędną wiedzę do tworzenia scenariuszy i storyboardów. Jest to również podstawa do części praktycznej. Wykonane scenariusze zostaną użyte w czasie kolejnego etapu warsztatów. Efektem końcowym będzie własny film.

Część praktyczna
W kolejnej części warsztatów uczestnicy mają możliwość poznania zasad działania oraz budowy i obsługi wielu profesjonalnych sprzętów do produkcji filmowej. Jest to niewątpliwie jeden z najciekawszych element warsztatów. Każdy ma szanse poczuć się jak reżyser, operator kamery, dźwiękowiec, aktor lub oświetleniowiec. Jest też wiele innych ról i zadań, dzięki którym każdy może spróbować swoich sił w każdej dziedzinie projekcji filmowej. Jest to bardzo wzbogacające doświadczenie oraz niezapomniane przeżycie. Po zakończonych warsztatach jest też możliwość zachowania wykonanego dzieła.

Konkursy i projekcje filmowe
Filmy, które powstają w czasie warsztatów mogą być wysyłane na wiele konkursów oraz projekcji filmowych. Jest to niepowtarzalna okazja do podzielenia się własną pracą z innymi. Udział w konkursie otwiera również drzwi do kariery filmowej. Jest to niezwykła szansa dla wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w tej branży.
PAAS © Copyright 2020 | Polityka prywatności