Marketing sztuki zrobiony po swojemu

Odkładając na bok niecodzienne sytuacje, samoświadoma, realistyczna ocena Twoich celów i dostępnych zasobów, umiejętności i ambicji jest kluczem do sukcesu w dążeniu do sukcesu w marketingu sztuki opartym na Twoich potrzebach i zrobionym po Twojemu. Zasadniczo, kiedy wiesz, czego chcesz i wierzysz, że możesz to osiągnąć, pokonując swoje wątpliwości, stale doskonaląc swoje umiejętności i wiernie wykonując dobrze opracowany plan, stawiasz się na drodze do sukcesu, tak jak go definiujesz.

Tylko Ty jesteś szefem samego siebie

Zostałeś artystą, ponieważ jesteś niezależny i nie lubisz, gdy inni mówią Ci, co masz robić. Mając to na uwadze, nie powinieneś pozwolić, aby inni określali, co oznacza dla Ciebie sukces. Odpowiedź na to pytanie jest zbyt osobista, aby pozwolić decydować komukolwiek innemu.

Sukces w marketingu sztuki bierze się z redukcji

Proces redukcji jest środkiem do uchwycenia istoty rzeczy, stworzenia delikatnej intensywności i wzmocnienia tego, co jest przeznaczone do uzupełnienia. Tak jest w przypadku, gdy marketing sztuki jest dobrze zrobionyprzez samodzielnego przedsiębiorcę.

Często z redukcji biorą się najlepsze rzeczy. Delikatny sos, urocze dzieło sztuki wizualnej, eleganckie muzyczne interludium zyskują swój powab, znaczenie i atrakcyjność dzięki temu, co zostało pominięte. Wykwintna esencja z każdego z tych przykładów tworzy zniewalającą aluzję do tego, jak rezultat wywodzi się z najmniejszej wskazówki dotyczącej jego pochodzenia. To nie to, co widzisz, smakujesz lub słyszysz, ale wysublimowane pozostałości tego, czego nie ma, tworzą taką magię.

Pomyśl o redukcji jako o analogii do marketingu sztuki na Twoich warunkach. Jesteś tylko jedną osobą. Nie możesz wejść do kuchni - bez względu na to, jak dobrze jest wyposażona i zaopatrzona - i samodzielnie na czas przygotować pięciogwiazdkowy posiłek. Ale możesz stworzyć najbardziej smakowity sos z doskonałej mieszanki wysokiej jakości oryginalnych składników.

Zalecanym i prostym sposobem postępowania jest poznanie siebie, wiedza o tym, czego naprawdę chcesz od swojej kreatywności i umiejętności tworzenia sztuki oraz nauczenie się, jakich narzędzi i wiedzy potrzebujesz, aby przygotować karierę, którą lubisz. Musisz wiedzieć, jaka patelnia i palnik, w jakiej temperaturze, w jakiej kolejności dodać przygotowane składniki i ile czasu potrzebujesz, aby stworzyć bajeczny, rozpływający się w ustach sos, który zachwyci najbardziej wymagające podniebienie.

W przypadku marketingu sztuki, pomyśl o celach, zasobach, narzędziach i technikach. Chociaż zawsze jest prawdą, że jest zbyt wiele do zrobienia, a zbyt mało czasu, aby to zrobić, można to możesz odrzucić takie zmartwienie. Jest lepszy sposób: robić krok po kroku, kierując się zdrowym rozsądkiem w oparciu o realistyczny plan, który doprowadzi do jednego małego zysku, a potem kolejnego.

Żaden artysta nie jest taki sam. Niektórzy będą chcieli dowiedzieć się o e-mail marketingu, chociaż jest to bardzo wskazane dla wszystkich, aby szybko nauczyć się jego podstaw, inni będą zacznąod korzystania z platform mediów społecznościowych, będą chcieli dostać się do galerii lub wybiorą jeszcze inną drogę. Robienie czegoś jest ważniejsze niż czekanie, aby dowiedzieć się, co zrobić.

Kiedy cele i zadania są zredukowane do codziennych, możliwych do wykonania czynności, artyści dają sobie najlepszą szansę na sukces i osiągnięcie swoich największych ambicji. Jest wiele programów do marketingu sztuki, które zostały stworzone, aby Ci pomóc, bez względu na to, czy jesteś początkujący, czy masz już ugruntowaną pozycję, młody czy stary.Zasady, pomysły i umiejętności, których się nauczysz pomogą Ci osiągnąć Twoje cele i sprzedawać swoje prace tak długo, jak długo będziesz chciał wprowadzać swoją sztukę na rynek. Robisz to krok po kroku.

Cele napędzają decyzje, które prowadzą do działań i określają wyniki w biznesie artystycznym

Droga do największego, długoterminowego sukcesu zaczyna się od posiadania realistycznych celów i zredukowania rzeczy do zrobienia do ich istoty. Następnym krokiem jest praca nad wykonaniem najbardziej wartościowych zadań w pierwszej kolejności. Strategia marketingu sztuki dla sukcesu ma charakter przyrostowy.

Uczysz się jednego kawałka użytecznej wiedzy i opanowujesz jedną praktyczną umiejętność marketingową w powtarzającym się schemacie zdobywania nowej wiedzy i umiejętności na możliwej do opanowania osi czasu. Następnie łączymy swoją wiedzę i umiejętności, aby podjąć konsekwentne małe kroki, które prowadzą do małych zwycięstw.Nagromadzenie tych zwycięstw jest sposobem, w jaki tworzysz kamienie milowe, które prowadzą do osiągnięcia pożądanego rezultatu.Ty wybierasz przygodę i rezultat, którego pragniesz.

Powstanie rynku sztuki współczesnej i targów sztuki

Sztuka współczesna, która do końca lat 90. stanowiła marginalny segment, obecnie stanowi 15% światowych obrotów na aukcjach dzieł sztuki i jest głównym motorem wzrostu, który w ciągu 20 lat wzrósł o 2,1%. W wyniku pandemii wirusa Covid-19 w 2020 r. rynek sztuki niemal całkowicie przestawił się na Internet. Rok 2021 bez wątpienia przyniesie przedłużenie tego trendu.

Domy aukcyjne sprzedające dzieła sztuki

Inny rodzaj marketingu sztuki jest prowadzony na głównych blokach aukcyjnych w Sotheby's, Christie's i innych domach aukcyjnych w Nowym Jorku, Londynie, Hong Kongu, Azji Wschodniej i innych głównych regionach artystycznych. Sprzedają oni sztukę wartą miliony dolarów zamożnym osobom, często za pośrednictwem pośredników. Rynek sztuki współczesnej dominuje na tej scenie, przede wszystkim sprzedając dzieła żyjących artystów, takich jak Jeff Koons i stosunkowo niedawno zmarłych artystów, takich jak Andy Warhol.

Sztuka współczesna obejmuje sztukę graffiti i branding

Wśród artystów, którzy od 2005 roku cieszyli się największym wzrostem zainteresowania domów aukcyjnych i sprzedaży, znajdują się KAWS, Mr. Brainwash i Banksy. Wielu z 50 artystów, którzy znaleźli się w tym okresie w rankingu Artnet, urodziło się w ostatniej połowie XX wieku. Trudno sobie wyobrazić, że dealerzy i kolekcjonerzy z lat 80., którzy zajmowali się nabywaniem Van Goghów, mogli przewidzieć, jak sztuka uliczna stanie się siłą napędową rynku, napędzaną przez wzrost atrakcyjności młodszych artystów w XXI wieku.

Zmiany na amerykańskim rynku sztuki i na globalnym rynku sztuki odzwierciedlały zmiany w kulturze i społeczeństwie. Najbardziej majętni kolekcjonerzy, którzy kupowali dzieła z najwyższej półki, poszukiwali dzieł sztuki reprezentujących różne gatunki, które miały znaczne premie cenowe. Pozostawiało to następnym poziomom zamożnych nabywców poszukiwanie kolejnych najlepszych dostępnych dzieł.

Ponieważ obrazy i rzeźby żyjących artystów, takich jak Damien Hirst, i niedawno zmarłych, jak Robert Indiana, były w większej obfitości niż klasyczne dzieła Van Gogha i Picassa, wzrosła ich atrakcyjność. Od późnych lat 90. aż do następnego stulecia, na całym świecie stale wzrastała liczba zamożnych osób. Ich pragnienie pokazania swojego wyrafinowania i wyrafinowanych gustów napędzało popyt na dzieła sztuki. Dla tej klasy nabywców sztuka współczesna była bardziej dostępna i miała inne zalety w porównaniu ze sztuką starszą.

Wyciągnij lekcję z rynku sztuki współczesnej

Artyści, którzy martwią się o wyprzedanie się poprzez marketing sztuki, mogą wziąć lekcję z rynku sztuki współczesnej. Globalne marki chętnie nawiązują współpracę z artystami wizualnymi. Ich zainteresowania są dodatkowo inspirowane przez wydarzenia kultury masowej oraz rosnący wpływ i fascynację celebrytami. Współcześni artyści zawierają umowy brandingowe i licencyjne z Louis Vuitton, Absolut Vodka czy Nike. Można zobaczyć znakomitych artystów w magazynie Vogue, teledyskach Jaya Z, umowach z destylatorami itd., itp. Cała ta widoczność podniosła wartość sztuki współczesnej, co pomogło muzeom wykorzystać ewolucję zainteresowania nowszymi dziełami sztuki.

Gwałtowny rozwój targów sztuki

Oczywiście, rosnące zainteresowanie rynkiem sztuki współczesnej pomogło także wysokiej klasy galeriom i przyczyniło się do wzrostu znaczenia targów sztuki. Podczas gdy w latach 90. gorącym trendem były biennale i triennale sztuki, targi sztuki zastąpiły je jako najbardziej znaczący trend w sztuce w XXI wieku. Targi sztuki stały się fenomenem, a najważniejsze z nich rozproszone są po całym świecie. Poniżej przedstawiono te, które są powszechnie uważane za najważniejsze targi sztuki na światowym rynku:
  1. Art Basel, Bazylea, Szwajcaria.
  2. Targi sztuki Frieze, Londyn.
  3. Art Basel, Miami Beach, Floryda.
  4. TEFAF Maastricht, Holandia.
  5. ARCO, Madryt.
  6. Targi Sztuki Indii, New Delhi.
  7. The Armory Show, Nowy Jork.
  8. Art Dubai.
  9. Scope Art Show, Nowy Jork, Bazylea, Hamptons, Londyn, Miami.

Ponieważ międzynarodowe galerie z najwyższej półki są głównymi wystawcami na targach sztuki, takich jak Art Basel, skorzystały na tym i wraz z nimi zyskały na znaczeniu.

Od kolacji w galeriach i wizyt w pracowniach po przyjęcia na targach sztuki i biennale, zachęty towarzyskie również silnie faworyzowały współczesnych, zwłaszcza że ilość pieniędzy napływających do biznesu artystycznego sprawiła, że wydarzenia te stały się bardziej wystawne i ekskluzywne. Ten wzrost dochodów przełożył się na większe budżety, większe ambicje i silniejszy marketing dla odnoszących sukcesy galerii i artystów.

Wyjaśnienie, w jaki sposób i dlaczego sprzedaż skłaniała się ku nowym trendom, ujawnia niektóre z najbardziej fundamentalnych zmian w świecie sztuki, które zaszły od późnych lat 80. Jedną z największych jest przełamanie tradycyjnej granicy między domami aukcyjnymi a galeriami. Ta zmiana, która prawdopodobnie wciąż jest w początkowej fazie, uczyniła wiele, aby przekształcić biznes sztuki w dojrzałą branżę, zdolną do wykorzystania coraz większych możliwości, które przed nią stoją.

Podsumowując znaczenie i wartość marketingu sztuki

Marketing jest lejkiem, który przyciąga szeroką publiczność i selektywnie zawęża ją do mniejszej liczby osób o coraz wyższym potencjale do zakupu sztuki. Wszystkie narzędzia, wskazówki i techniki przedstawione w tym przewodniku służą temu, aby lejek ten był jak najbardziej efektywny. Sukces przychodzi do artystów, którzy poświęcają czas i środki, aby korzystać z przedstawionych tu zasobów w jak najbardziej efektywny sposób.

Wybieraj mądrze. Nie bój się próbować nowych rzeczy i nie martw się, że Ci się nie uda, bo tak będzie. Jest to część procesu. Podczas gdy nie chcesz rezygnować z czegoś nowego, czego próbujesz, nie poddawaj się, gdy jest oczywiste, że nie możesz uzyskać pożądanego rezultatu.
PAAS © Copyright 2020 | Polityka prywatności