Strona internetowa jest cennym narzędziem marketingowym dla artystów na wszystkich poziomach doświadczenia. W tym zawsze dostępnym, połączonym świecie strona internetowa nie jest opcjonalna. Bez strony internetowej do promowania swojej pracy, jesteś nieznany i nie masz szczęścia, zanim zaczniesz.

Artyści wizualni muszą być obecni w Internecie, a obecność ta zaczyna się od strony internetowej zaprojektowanej dla artystów, aby pokazać swoje prace. Strona internetowa jest narzędziem sprzedaży i marketingu 24/7, które jest często pierwszym punktem kontaktu z fanami, kupującymi i influencerami. Myśl prosto i elegancko, projektując stronę dla artysty. W ten sam sposób piękna rama nigdy nie powinna konkurować z dziełem sztuki, które pomaga wyświetlać. Jego jedyną funkcją jest wspieranie i wzmacnianie dzieła sztuki.

Dlaczego artyści potrzebują strony internetowej?

Tylko uznani artyści, którzy mają sieć dealerów, galerie i patronów mają luksus nieposiadania strony internetowej i korzystania z mediów społecznościowych do promowania siebie i swojej pracy. Jeśli czegoś nie widzisz, to o tym nie myślisz, a w dzisiejszych czasach powszechną praktyką jest używanie przez potencjalnych nabywców smartfonów podczas pobytu w galerii, aby dowiedzieć się czegoś więcej o artyście. Jeśli nic nie znajdą, szanse na sprzedanie im dzieła sztuki znacznie maleją.

Nauka marketingu sztuki jest istotną częścią budowania kwitnącego biznesu artystycznego. Ważnym elementem dla wszystkich artystów jest stworzenie strony internetowej, która profesjonalnie prezentuje ich sztukę w najlepszy możliwy sposób. W prawie wszystkich przypadkach strona internetowa powinna być włączona do e-commerce, aby sprzedawać dzieła sztuki bezpośrednio z witryny.

Algorytmy wyszukiwarek biorą pod uwagę długowieczność istniejących nazw domen, a także zawartość stron internetowych. Kolekcjonerzy, kupujący, galerzyści, szkoły artystyczne, kuratorzy i inni szukają wskazówek na temat artystów, którzy ich intrygują. Niezależnie od tego, czy masz wykształcenie artystyczne, jesteś studentem, czy artystą samoukiem, Twoja strona internetowa jest kluczowa dla wszystkiego, co robisz ze swoją sztuką. To Twój sprzedawca, promotor i prezenter. Emanują z niej: autorytet, wiarygodność i walidacja.

Twoja reputacja online zaczyna rosnąć i rozkwitać, gdy tylko Twoja niestandardowa strona internetowa zostanie uruchomiona.

Jakie istotne elementy powinna zawierać strona internetowa artysty?

Oto lista tego, co wszyscy artyści powinni zawrzeć na swoich stronach internetowych:
  1. Organizacja.
  2. Projekt strony.
  3. Utrzymanie strony i optymalizacja.
  4. Czego nie robić na stronie artysty?

Organizacja
Strona główna

Twoja strona główna jest jak drzwi wejściowe do Twojego studia. To tam potencjalni kupcy, właściciele galerii i influencerzy po raz pierwszy stykają się z Twoją sztuką. Uwzględnij takie kluczowe elementy, jak:
  1. Tytuł - pomóż odwiedzającym zrozumieć, czego mogą się spodziewać. Twój tytuł mówi kim jesteś i co robisz. Im prostszy, tym lepiej.
  2. Nawigacja - dołącz górne menu, aby pokazać najważniejsze strony na swojej stronie internetowej. Postaraj się o mniejszą ilość głównych linków.To Ty decydujesz, w jaki sposób wyświetlić swoje prace. Zazwyczaj, na stronie głównej, jeden obraz jest idealny. Twoim celem jest dać odwiedzającym szybki wgląd w Ciebie i Twoją sztukę na stronie głównej Twojej witryny. Jeśli tworzysz kilka stylów, dołącz przykład każdego z nich. Tylko pamiętaj, że mniej znaczy więcej.

Portfolio/Galerie

Są to strony lub zbiory stron, które możesz nazwać portfolio lub galerią. Pomyśl o spotkaniu z użytkownikiem. W jaki sposób będzie on doświadczał Twojej sztuki? Porządkowanie dzieł sztuki w grupy to przyjemny sposób na przeglądanie bez zamieszania. Jednym z przykładów jest posortowanie w galerie ułożone według odbitek drzeworytniczych, akwareli według tematów, reprodukcji i małych.

O mnie (biografia i CV artysty)

Napisz tyle tekstu, ile potrzebujesz, aby opowiedzieć swoją historię. Jeśli Twój życiorys jest długi, zacznij od streszczenia na górze. Dostarczając streszczenie, szanujesz czas odwiedzającego, jednocześnie prezentując swoje przesłanie. Niezależnie od długości, bardzo ważne jest, aby napisać tak o sobie na stronie, aby ta opowieść była wciągająca. Bądź rozmowny - to czyni Ciebie i Twoją pracę bardziej przyjemną i wciągającą.

Umieść swoje artystyczne bio w zakładce „O mnie”. Ludzie, w większości przypadków, kupują artystę tak samo jak sztukę. Kiedy poznają ekscytujące ciekawostki o artyście, przyciąga ich to bliżej. Informacja ta jest czymś, czego użyją, aby porozmawiać o artyście z ludźmi, którzy zauważą dzieło sztuki na wystawie. Innymi słowy, biografia i historia artysty służą artystom jako reklama ustna, gdy ich tam nie ma.

Zalecane jest profesjonalne zdjęcie wysokiej jakości. Zwykłe fotki nie oddają właściwego nastawienia i nie wymagają takiego szacunku jak profesjonalny portret. Masz tylko jedną szansę, aby zrobić wrażenie.

Oświadczenie artysty

Umieść swoje oświadczenie jako podnawigacja pod stroną „O mnie” lub jako osobny link. Oświadczenie artysty wyjaśnia, jak artysta pracuje i opowiada o znaczeniu sztuki dla artysty. Doskonałą książką, która oferuje praktyczne porady i przykłady jest: Art-Write: The Writing Guide for Visual Artists autorstwa Vicki Krohn Amorose. Posiadanie dobrze napisanego oświadczenia artysty i jego bio jest często wymagane do składania wniosków o dotacje, konkursy, targi sztuki i galerie.

Galerie, kuratorzy, jurorzy, a także niektórzy kolekcjonerzy będą czytać Twoje oświadczenie częściej niż przypadkowi nabywcy. Jeśli te kontakty są dla Ciebie cenne, stwórz stronę dla swojego oświadczenia.

Kontakt

Umieść link do swojej strony kontaktowej na każdej stronie witryny. Im większa łatwość dotarcia do Ciebie, tym lepiej. Spraw, aby łatwo było dotrzeć do artysty. Im większa łatwość nawiązania kontaktu, tym większe prawdopodobieństwo, że osoba zainteresowana dotrze do artysty. Strona kontaktowa wyświetlająca tylko formularz bez numeru telefonu lub adresu e-mail wysyła wiadomość, że bycie w kontakcie nie jest ważne dla artysty. Jeśli artysta nie posiada adresu firmowego, może podać przynajmniej miasto i kraj. Małe punkty są subtelnymi sposobami na wysłanie wiadomości do kupujących i influencerów.

Wystawy

Jeśli masz historię uczestnictwa w wystawach, stwórz stronę z listą swoich doświadczeń wraz ze szczegółami.

Prasa/Recenzje/Referencje

W zależności od sytuacji, możesz połączyć relacje prasowe, recenzje i referencje na jednej stronie. Możesz użyć podnawigacji z Twojego linku „O mnie” lub, jeśli to możliwe, wyodrębnić samodzielną sekcję na stronie artysty np.„Referencje i Reklama”. W sumie, te elementy pracują nad budowaniem reputacji artysty i ustanawiają zauważalną markę dla artysty.

Projekt strony
Nazwa domeny

Domeny powinny mieć 17 znaków lub mniej i być łatwe do zapamiętania. Nazwa domeny jest kluczowa zarówno dla odwiedzających, jak i dla Google. Zawrzyj swoje imię i nazwisko w nazwie domeny (np. TwojeImieiNazwisko.com lub TwojeNazwiskoArt.com lub TwojeNazwiskoStudio.com). Nie jesteś skazany na używanie rozszerzenia ".com".

Istnieje 500 rozszerzeń, których możesz użyć, jeśli preferowana przez Ciebie nazwa .com nie jest dostępna. Możesz zarejestrować wiele z najpopularniejszych domen i osobiście zarządzać swoimi serwerami nazw (DNS).Będziesz nadal ich właścicielem, nawet jeśli przestaniesz korzystać z tego kreatora stron internetowych e-commerce dla usług artystów.

Używaj znaczników nagłówków

Znaczniki nagłówków pomagają odwiedzającym i wyszukiwarkom poruszać się po Twojej stronie. Nagłówki ułatwiają zorientowanie się, o czym jest dany post lub strona. Wskazują, które części Twojego przekazu są ważne.Używaj przynajmniej znaczników H1 i H2 dla optymalnych celów SEO. Niektórzy spierają się o umiejscowienie i wielokrotne użycie tagów H1. Chociaż nie jest to udowodnione, że używanie jednego na stronę jest dobrym pomysłem. Ta strona używa jednego tagu H1 i wielu H2 z tagami H3 zagnieżdżonymi pod nimi. Tak właśnie wygląda hierarchia dla rozdziałów.Algorytm Google staje się mądrzejszy z dnia na dzień. Prezentowanie informacji w sposób, który jest użyteczny dla czytelników jest najlepszą radą.

Używaj obrazów wysokiej jakości

W wizualnym medium sztuki pięknej, potrzebujesz wysokiej jakości obrazów. Kiedy pokazujesz swoją sztukę online, zawsze używaj wysokiej jakości fotografii do swoich dzieł. Twoje zdjęcia opowiadają Twoją historię. Pomagają odwiedzającym i kupującym połączyć się z Twoim obrazem - załaduj i użyj rozmiaru obrazu odpowiedniego dla danej strony. Zbyt małe obrazy będą pikselować po powiększeniu. Zbyt duże obrazy zajmują więcej czasu na załadowanie na stronie.

SEO wszystkie obrazy z tagami ALT i opisami

Napisz i dołącz opisy alt text i znaczniki tytułu obrazu dla każdego obrazu. Oto trzy zasady, o których warto pamiętać:
  1. Pisz opisowe znaczniki ALT. Staraj się pisać znaczniki ALT, które są zarówno opisowe, jak i krótkie. Trzymaj się limitu 125 znaków dla swojego znacznika ALT. Oferuj szczegóły, aby użytkownicy i wyszukiwarki mogli odnieść się do Twojego zdjęcia.
  2. Staraj się, aby znaczniki ALT były krótkie. Dostarczaj wystarczająco dużo informacji, aby osoby, które nie widzą Twojego zdjęcia, wiedziały co ono przedstawia. Na przykład, podczas gdy „chłopiec na rowerze” jest w porządku, „wysoki, rudy chłopiec na niebieskim rowerze” jest lepszy. Prosty test brzmi: „Czy zrozumiałbyś, co przedstawia obrazek, czytając znacznik ALT, gdybyś nie mógł go zobaczyć?”.
  3. Zawieraj słowa kluczowe w znacznikach ALT. Przynajmniej jeden obrazek na Twojej stronie powinien mieć swój znacznik ALT zawierający Twoje słowo kluczowe. Twoje znaczniki ALT, w połączeniu ze słowami kluczowymi w opisie strony, poprawiają optymalizację strony pod kątem wyszukiwarek.

Tekst ALT dodaje opis tekstowy do obrazu na stronie internetowej. Używaj go dla wszystkich obrazów, punktorów i poziomych reguł.

Użytkownicy czytników ekranu potrzebują tekstu ALT, aby dostarczyć im tekstowy odpowiednik obrazów. W przeglądarkach wizualnych, takich jak Firefox, tekst ALT wyświetla się, gdy obrazki są uszkodzone lub gdy projektanci strony blokują obrazki.

Stosuj jednolity projekt i nawigację
Unikaj dezorientacji odwiedzających stosując te same lub kompatybilne elementy projektu. Należą do nich czcionki, elementy graficzne i schematy kolorów.

Używaj gładkiego tła dla swoich stron internetowych
Utrzymuj uwagę odwiedzającego na dziełach sztuki bez konkurowania z elementami projektu, w tym z tłem Twojej strony.

Ułóż dzieła sztuki w kolekcje o rozsądnych rozmiarach
Pogrupuj swoje obrazy w galerie lub kolekcje. Przykłady kategorii sztuki to: Pejzaże, Portrety, Zwierzęta, Duże obrazy olejne, Małe dzieła i Wydruki.

Umieszczaj obrazy na wszystkich stronach witryny
Strony internetowe zawierające wyłącznie tekst są nudne. Dobrym zwyczajem jest umieszczanie zdjęcia lub zdjęć na każdej stronie.

Pisz krótkie akapity
Pisanie tekstów online jest inne. Ogranicz swoje akapity do czterech lub mniej zdań. Odwiedzający, szczególnie ci na urządzeniach mobilnych, nie będą czytać dużych bloków tekstu.

Używaj podtytułów
Podtytuły prowadzą czytelnika przez Twój tekst. Pomagają one wzbudzić zainteresowanie tekstem i zachęcają skimmerów do zatrzymania się i przeczytania.

Pokaż ceny wszystkich dzieł sztuki na sprzedaż
Twoja strona to sklep e-commerce. Nie oszukuj się. Odwiedzający nie lubią ukrytych cen i przejdą dalej. Zawsze mają wybór i nie będą zawracać sobie głowy dzwonieniem lub pisaniem do Ciebie maili. To zbyt duży kłopot. Tracisz pieniądze i sprzedaż bez podawania cen. Stosuj spójne ceny we wszystkich kanałach dystrybucji. W ten sposób zarówno upraszczasz, jak i nigdy nie kłamiesz.

Nie przejmuj się, że galerie lub agenci nie akceptują cen na Twojej stronie. Zapytaj ich, czy gwarantują wystarczającą sprzedaż Twoich dzieł sztuki, aby utrzymać Cię bez sprzedaży online. Oni zajmują się sztuką, podobnie jak Ty.Albo zdobądź wzajemny szacunek i wsparcie, albo idź dalej.

Spraw, aby Twoje dzieła sztuki można było kupić w prosty sposób
Zapewnij bezpieczną i szybką realizację zamówienia. Zamieść odpowiednie i łatwe do zrozumienia instrukcje "jak kupować".

Opublikuj swoją politykę akceptacji, zwrotów i refundacji
Wstaw linki do odpowiednich stron lub sekcji, aby potencjalni kupujący mogli zapoznać się ze szczegółami Twojej polityki.

Wyraźnie przedstaw swoje procedury i zasady wysyłki
Podaj wskazówki dotyczące Twoich metod wysyłki. Zdjęcia lub wideo pokazujące, jak przygotowujesz swoją sztukę do wysyłki, będą sprzyjać podejmowaniu decyzji o zakupie.

Bądź dokładny i przejrzysty w kwestii zleceń
Jeśli pracujesz na zlecenie, wiesz, że stwarzają one wyzwania dla klientów. Przedstaw swoją politykę w sposób zwięzły i jasny. Wyznacz z góry granice, aby uniknąć problemów w późniejszym czasie.

Konserwacja i optymalizacja strony To-Dos & Tips

Dodaj unikalny tytuł SEO dla każdej strony
Tag tytułowy jest tym, co wyszukiwarki wyświetlają na stronach wyników, które są klikalnymi linkami nagłówkowymi dla każdego wyniku. Twój znacznik tytułu opisuje zawartość strony. Możesz użyć swojego nazwiska w znaczniku tytułu.

Dodaj unikalny SEO metaopis dla swojej strony głównej
Twój metaopis zapewnia odpowiednie podsumowanie Twojej strony głównej. Wyszukiwarki często pokazują metaopis pod tytułem. Ogranicz długość opisu do 160 znaków (lub mniej). Dobrze napisany metaopis może zwiększyć współczynnik klikalności odwiedzających stronę.

Sztuczna inteligencja Google (AI) zajmuje się teraz większością szczegółów rankingu. Zamiast polegać na opisach meta generowanych przez użytkowników, SI Google określa takie informacje automatycznie. Jest to bowiem przestarzały czynnik SEO. Warto umieszczać tytuły pracy oraz odpowiednie opisu. Razem służą one temu samemu celowi, co tworzenie meta tagów.

Twoje nazwisko jest Twoją marką - eksponuj je na każdej stronie
Ludzie naprawdę kupują artystę tak samo jak sztukę.

Często aktualizuj swoje strony
Sklepy, które nigdy nie zmieniają układu i wyglądu, tracą kupujących. Podobnie jest z witrynami e-commerce. Świeżość sprawia, że kupujący chętnie wracają, aby zobaczyć nowe rzeczy lub rzeczy wyświetlane inaczej, albo jedno i drugie.

Przetestuj swoją stronę, aby upewnić się, że wyświetla się poprawnie na wszystkich przeglądarkach i urządzeniach.

Musisz wiedzieć, jak Twoja witryna wyświetla się wszędzie, abyś mógł rozwiązać problemy, które napotykają odwiedzający.

Aktualizuj na bieżąco wszystkie informacje na swojej stronie internetowej
Nieaktualne informacje wskazują, że właściciel może stracił zainteresowanie prezentacją i sprzedażą sztuki. To tak, jakbyś wszedł do sklepu detalicznego z tymi samymi zakurzonymi przedmiotami, co przy ostatniej wizycie.

Zabezpiecz swoją stronę certyfikatem SSL
Wszystkie firmy tworzące strony internetowe dla artystów mogą dostarczyć certyfikat SSL, za który zazwyczaj pobierają dodatkową opłatę.

Testuj swoją stronę, aby często sprawdzać, czy nie ma uszkodzonych linków
Jeśli masz wiele stron i linków, wyszukaj „freebroken link checker”. Znajdziesz kilka narzędzi online, które pomogą Ci zlokalizować niedziałające linki. Gdy je zauważysz, napraw je, aby nie zapomnieć.

Upewnij się, że każdy opis dzieła sztuki zawiera wszystkie informacje
Zamieść tytuł, rozmiar, cenę, nośnik i inne informacje, dzięki którym widzowie będą wiedzieli, co widzą. Jak tylko widz musi szukać informacji, zaczynasz go tracić.

Czego nie należy robić na stronach internetowych artystów?

Nigdy nie wymagaj od odwiedzających Twoją stronę podawania jakichkolwiek informacji, aby mogli obejrzeć Twoje dzieła sztuki, o ile nie korzystasz z prywatnej galerii dla wybranych klientów, spraw, aby oglądanie Twojej sztuki było przyjemne i dostępne. Prośba o podanie informacji przed obejrzeniem Twoich dzieł odstrasza ich.

Nie publikuj pustej strony. Na przykład, jeśli nie masz jeszcze wystaw do pokazania, nie twórz strony lub linku z napisem „Wkrótce”. Nie jest przyjemnie korzystać z linku i nie znaleźć nic do oglądania. Jeśli marnujesz czyjś czas, tracisz szacunek. Pamiętaj o tym.

Unikaj automatycznie odtwarzającej się muzyki lub innych dźwięków. Nikt nie chce lub nie potrzebuje słyszeć muzyki grającej na Twojej stronie. Istnieje uzasadniony powód, dla którego Facebook wycisza dźwięk na filmach w swoim news feedzie. Odwiedzający stronę wcale tego nie lubią. To samo dotyczy filmów ustawionych na auto-play. Jest to słabe doświadczenie dla użytkownika. Szanuj swoich użytkowników, dając im opcję odtwarzania lub nie.

Unikaj rozpraszających ruchów w tle. Wszystko, co odciąga uwagę od dzieła sztuki jest złym doświadczeniem dla użytkownika. Nikt nie kupuje dzieł sztuki z powodu kreatywnego lub superanckiego tła. Utrzymuj główną rzecz na głównym miejscu, czyli sprzedaż swojej sztuki online.

Nie mieszaj prac sprzedanych z przeznaczonymi do sprzedaży. Pokazywanie sprzedanych prac jest ważne, ale nie jest to wygodne dla kupujących. Jeśli musisz pokazać sprzedane prace, stwórz dla nich osobną stronę lub folder.

Jeśli jesteś płodny lub masz długą karierę, nie pokazuj każdego dzieła, które stworzyłeś. Dla wartości historycznej i referencyjnej, możesz chcieć pokazać sprzedane dzieła, ale zazwyczaj dodają one niewiele do celu, jakim jest sprzedaż Twojej sztuki online. Podstawowym celem Twojej strony internetowej jest bycie Twoją całodobową galerią sztuki z obsługą handlu elektronicznego. Po drugie, jest to narzędzie, które pomoże Ci w marketingu Twojej pracy oraz ustanowieniu i potwierdzeniu Twojej reputacji. Nie myśl o niej jako o narzędziu do archiwizacji swoich prac. Miej na uwadze swoich gości. Miło jest mieć kogoś, kto spędza czas na oglądaniu Twoich dzieł, ale nie czyń z tego celu swojej strony internetowej. Ma ona przede wszystkim informować, zachwycać, edukować i inspirować kupujących do podjęcia działań zakupowych.

Nie komplikuj doświadczenia odwiedzającego zbyt wieloma rzeczami do obejrzenia i przemyślenia. Pomyśl o swojej stronie jak o sklepie Apple lub eleganckiej galerii. Czysta, prosta i w punkt. Zbyt wiele wszystkiego jest mylące. Jest to sposób na zabicie zainteresowania tych, którzy w przeciwnym razie mogliby być otwarci na zakup właśnie teraz.

Nie umieszczaj reklam osób trzecich na swojej stronie internetowej. To jest tandetne, i dopóki nie masz ogromnego ruchu na stronie, wypłata nie jest tego warta. Musisz ciężko pracować, aby uzyskać ruch na swojej stronie i zachęcić odwiedzających do opuszczenia jej, by zobaczyć czyjąś ofertę. W ten sam sposób wyświetlaj linki do innych stron i zasobów artysty. Kiedy wchodzisz do przestrzeni handlowej, nie oczekujesz, że zobaczysz sugestie, aby wyjść i zrobić zakupy gdzie indziej. Niech to wszystko zawsze dotyczy Ciebie i Twojej sztuki.

Online Portfolio dla Artystów

Tworzenie kompleksowego portfolio sztuki online jest niezbędne dla artystów. Często jest to pierwsza rzecz, jaką zobaczy Twój docelowy potencjalny klient. Bez względu na to, czy artysta chce dostać się do galerii, szkoły, muzeum, na targi sztuki, stara się o grant, chce wziąć udział w konkursie artystycznym, czy sprzedaje bezpośrednio kolekcjonerowi, jego portfolio przygotowuje grunt pod wywarcie dobrego pierwszego wrażenia.

Zawartość portfolio ma kluczowe znaczenie

Czas uwagi każdego człowieka ma swoje granice. Czy to w spontanicznej chwili, czy podczas zaplanowanego spotkania, docenianie czasu osoby przeglądającej portfolio jest mądre i pełne szacunku.

Portfolio artysty offline jest cennym narzędziem marketingowym

Podczas gdy korzystanie z portfolio online jest przydatne, aby pokazać swoje prace w sytuacjach, w których nie jesteś obecny, dobrą praktyką jest posiadanie jego pobranej wersji na iPadzie lub tablecie. Miej je zawsze przy sobie; nigdy nie wiadomo, czy nie natkniesz się na kogoś, kto będzie potencjalnym nabywcą lub osobą polecającą Twoje prace. Artyści muszą być selektywni w podejmowaniu decyzji, które prace umieścić w portfolio. Przytłoczenie widza zbyt wieloma pracami do wyboru przynosi efekt odwrotny do zamierzonego. Skup się na tych dziełach, które są najbardziej reprezentatywne, najnowsze i najdoskonalsze, i będą Twoją artystyczną wizytówką.
PAAS © Copyright 2020 | Polityka prywatności