Media społecznościowe

Tworzenie obecności w mediach społecznościowych, nauka mówienia o swojej sztuce i znalezienie wygodnych sposobów na spotkanie i komunikację z kolekcjonerami i influencerami to również niezbędne umiejętności, które wchodzą w zakres marketingu sztuki.

Obecnie, najbardziej znani i odnoszący sukcesy artyści są obecni przynajmniej na Facebooku i Instagramie. Wielu próbuje swoich sił na Pinterest, LinkedIn, YouTube i nowszych platformach, takich jak Snapchat i TikTok. Tylko nieliczni, jeśli w ogóle, są aktywni na wszystkich tych platformach. Dla artystów-przedsiębiorców nie jest ani realistyczne, ani pragmatyczne, aby próbować być aktywnym na każdej z nich. Doskonałą propozycją jest ustanowienie swojego miejsca na każdej z nich. Kiedy ubiegasz się o miejsce na platformie mediów społecznościowych, zawsze podejmuj minimalne kroki, polegające na pełnym wypełnieniu wszystkich pól, które wymagają informacji o użytkowniku.

Która platforma mediów społecznościowych jest najlepsza dla artystów?

Łatwa, ale trafna odpowiedź brzmi: ta, która przynosi efekty. Podczas gdy Facebook i Instagram są największe i ulubione, łatwo jest znaleźć przykłady artystów, którzy używają Twittera, LinkedIn, Pinterest do budowania świadomości, zainteresowania i chęci posiadania swoich prac.

Istnieje zbyt wiele kursów, jak korzystać z każdej z tych platform. Spróbuj zacząć od Udemy, ponieważ ich kursy są często w promocyjnych cenach. Mogą nie być tak solidne, jak niektóre inne oferty, ale dadzą Ci wystarczająco dużo i więcej do nauczenia się, jeśli chcesz skupić się na platformie mediów społecznościowych, która Cię interesuje.

Wybór staje się osobisty, ponieważ artysta jest przywiązany do platformy, a publiczność reaguje na komunikaty marketingowe artysty.Przyjmowanie mniej popularnego ma tę zaletę, że ogranicza konkurencję. Nie możesz się pomylić, stosując mądrą radę Yogi Berra, który powiedział: „Nikt już tam nie chodzi, jest zbyt tłoczno”.

Networking dla artystów

Czym jest networking?

Networking polega na budowaniu relacji. Chodzi o to, aby rozwijać swój biznes poprzez rozwijanie osobistych i zawodowych powiązań, aby stworzyć stały, ciągły dopływ nowego biznesu. Zadaj sobie pytanie, ile znasz osób.

Ilu z nich wie, czym się zajmujesz, że jesteś artystą? Ilu z tych ludzi skierowało do Ciebie potencjalnych klientów? A spośród tych możliwości, ile osób zwiększyło Twoje zyski poprzez zakup Twojej sztuki? Jeśli liczba odpowiedzi jest niska, jest to korzystne, ponieważ masz wielu nowych potencjalnych klientów, którzy mogą kupić Twoje prace.

Networking to coś więcej niż tylko pojawienie się w Izbie Handlowej lub na innych lokalnych spotkaniach biznesowych, uścisk dłoni i zebranie wielu wizytówek. To nie działa. Szczerze mówiąc, to nigdy nie działało. Networking polega na pojawianiu się z konkretnym celem w głowie. Może być tak, że chcesz spotkać się z jedną lub dwiema osobami, których nie znasz, ale myślisz, że mogą być dla Ciebie pomocne. Może też być tak, że próbujesz dotrzeć do konkretnej osoby. Zacznij od dobrych intencji i wykorzystaj swoje nieustannie doskonalone umiejętności nawiązywania kontaktów, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Na koniec należy skutecznie kontynuować działania, aby wysiłek się opłacił.

Oto pięć korzyści płynących z networkingu dla artystów:
  1. Solidna jak skała baza kolekcjonerów.
  2. Długotrwałe relacje.
  3. Rekomendacje.
  4. Łatwa sprzedaż.
  5. Przystępna cena.

Omówienie pięciu korzyści płynących z networkingu dla artystów:
  1. Solidna jak skała baza kolekcjonerów - kiedy masz kupujących, którzy znają Cię osobiście, to prawdopodobnie z czasem kupią sporo Twoich prac bezpośrednio od Ciebie. Sprzedaż taka jak ta uchroni Cię przed złymi rzeczami, na które nie masz wpływu, takie jak zamykanie galerii, problemy z Facebookiem itd.
  2. Długotrwałe relacje - chociaż nie każde połączenie, które nawiążesz dzięki networkingowi, może trwać wiecznie, twoje szanse na cieszenie się trwałymi przyjaźniami i zawodowymi znajomościami znacznie się dzięki temu zwiększają.
  3. Rekomendacje - networking nie jest dynamiką jeden-do-jednego. Nie chodzi o to, kogo znasz, chodzi o to, kto zna Ciebie. Marketing szeptany to najpotężniejszy marketing na świecie. Może nakręcić lub zepsuć nowy film, zmienić bieg politycznego wyścigu oraz poinformować i przekonać opinię publiczną. Jeśli dziesięć osób, które znasz, opowie o Tobie dziesięciu innym osobom, wykładniczo zwiększyłeś swoją świadomość, markę i ostatecznie sprzedaż.
  4. Łatwa sprzedaż - najbardziej naturalnymi ludźmi, którym można coś sprzedać, są ci, których znasz, ponieważ nie musisz z nimi budować więzi. Kolejne najłatwiejsze osoby to te, które pochodzą z Twojego kręgu rodziny, przyjaciół, fanów i współpracowników. Wszędzie tam, gdzie istnieje powinowactwo, sprzedaż staje się łatwiejsza. Networking wspiera Twoje wysiłki sprzedażowe na niezliczone, niewypowiedziane sposoby.
  5. Przystępna cena - marketing sztuki jest dziś niedrogi dzięki narzędziom cyfrowym, takim jak strony internetowe, blogi, poczta elektroniczna i media społecznościowe. Podczas gdy te zalecane aktywa są cenne, żaden nie może stać ponad osobistymi relacjami,wypracowanymi przez networking. Poza czasem poświęconym na uczestnictwo, planowanie i działania następcze, nie ma praktycznie żadnych kosztów.

Możliwości, które rozwijasz dzięki networkingowi wykraczają poza te pięć punktów. Zwiększy to Twoją pewność siebie i opanowanie, poprawi Twoją reputację i pozytywnie wpłynie na Twoją karierę artystyczną w nieprzewidziany sposób. Poza tym, że networking jest tani i mało zaawansowany technologicznie, jest również praktyczny i skuteczny w docieraniu do właściwych ludzi.

Networking pozwoli Ci nawiązać kontakt z ludźmi, którzy mogą zrobić dla Ciebie coś więcej niż tylko kupić Twoją sztukę lub wprowadzić Cię w świat wpływowych ludzi. Dzięki niemu możesz podzielić się swoją wiedzą i skorzystać z rad i mądrości tych, którzy są zdolni i gotowi pomóc Ci w rozwoju Twojej kariery.

Wpływowi ludzie a networking

Podobnie jak w życiu, sukces wymaga pomocy innych. Bez względu na to, jak chcesz ich nazwać, królami, influencerami czy mentorami, niektórzy ludzie wkraczają do akcji, aby dokonać ogromnych zmian w życiu i karierze tych, którzy przyciągnęli ich uwagę.

Niezależnie od tego, czy chcesz dostać się do szkoły, na targi sztuki, do galerii, czy potrzebujesz dotacji lub wprowadzenia, ktoś inny niż artysta musi być w tym równaniu. Networking to nie podlizywanie się na spotkaniach Izby Handlowej. Artysta powinien być otwarty i dostępny, aby spotkać się i wejść w interakcję z wpływowymi osobami.

Sugestia, że sukces wymaga wyjścia ze strefy komfortu, odnosi się również do networkingu dla artystów.

Podobnie jak w przypadku celów, wiedza o tym, czego się chce, wiedza o tym, kto może pomóc w osiągnięciu celu, przynosi ogromne korzyści. Pierwszym krokiem w kierunku nawiązania kontaktu z kimś, kto może pomóc w Twojej artystycznej karierze, jest określenie, kim on jest. Trudniejszą kwestiąjest dotarcie do tej osoby.

Celuj w tych, którzy mogą ci pomóc i planuj dostać się na radar tej osoby poprzez stopniowe kroki docierania do niejza pomocą wszystkich dostępnych środków.

Blogowanie dla artystów

Artyści mają wiele sposobów na wzbudzenie zainteresowania swoją pracą. Zapewne nic tak nie pomaga w budowaniu ciągłegozainteresowania ze strony najlepszych potencjalnych klientów niż blog. Oprócz utrzymywania otwartego i angażującego połączenia, blogowanie pomaga budować listę e-mailową, która będzie zawierać osoby najbardziej skłonne do zakupu od artysty.

Akronim E.D.I.E. jest doskonałym sposobem na opisanie sposobu konstruowania i różnicowania treści blogów przez artystów. Kiedy artyści używają mieszanki postów, które mają na celu bawić, zachwycać, informować i edukować, utrzymują tym samym na wiele sposobówzaangażowanie czytelników w ich treść, sztukę i przesłanie.

Wiadomo, że kupowanie sztuki nie jest spontaniczne. Blog jest idealnym narzędziem, aby pomóc artystom zachować najwyższą pozycję w umysłach kupujących, gdy są oni otwarci na zakup i mają potrzebę lub pragnienie posiadania sztuki od swojego ulubionego artysty.

Blogi artystyczne usprawniają komunikację

Blog ułatwia wprowadzenie lead magnet, który jest zachętą do wymiany adresu e-mail na coś wartościowego. Lead magnet wraz z blogiem stanowią jeden z najbardziej efektywnych sposobów proszenia potencjalnych klientów o podanie adresu e-mail. Blog artysty ma pozwolenie na częste wysyłanie wiadomości. Używanie treści E.D.I.E. jest sposobem na utrzymanie świadomości, zainteresowania na wysokim poziomie, aż do momentu, gdy pojawi się pragnienie i potrzeba, aby stworzyć okazje do sprzedaży dzieł sztuki.

Ponowne wykorzystywani treści z bloga sprawia, że marketing staje się łatwiejszy i bardziej efektywny

Istnieje wiele sposobów, aby ponownie wykorzystać posty. Wykorzystaj je do tworzenia postów na Facebooka, Instagrama, LinkedIn, Twittera, Pinterest i inne. Stwórz e-booka lub fizyczną książkę z kompilacji. Opublikowane posty są doskonałym przykładem Twojej pracy, kiedy starasz się o gościnne miejsca na blogu.Mogą być one ponownie umieszczone w całości na wielu internetowych stronach z publikacjami. Dobrze napisany post na blogu może być również narzędziem SEO (Search Engine Optimization) pomagającym w zdobywaniu pozycji w rankingu, dzięki wartościowym frazom kluczowym.

Twoja strona internetowa to Twoja wirtualna nieruchomość w Internecie. Masz wyłączne prawa do tej wirtualnej przestrzeni. Nikt nie może jej odebrać, zmienić zasad ani powstrzymać ruchu lub kupujących przed zakupami. Twój blog to dynamiczne ramię marketingowe Twojej witryny, która w porównaniu z nim jest statyczna.

Treść bloga nigdy nie jest problemem

Istnieją niezliczone tematy, które twórcy mogą wykorzystać do pisania interesujących dla czytelników tekstów.
PAAS © Copyright 2020 | Polityka prywatności