Budowanie marki dla artystów

Artyści są marką. To Twoje imię na Twojej sztuce, i to Twoja marka napędza rozpoznawalność, ceny i sprzedaż. Jedną rzeczą, którą musisz wiedzieć jest to, że każdy może zbudować swoją markę.

Podjęcie decyzji o rozpoczęciu budowania marki to pierwszy krok w kierunku uzyskania pomocy w zakresie tego, co robić i jak to zrobić.Zwiększona ekspozycja i świadomość Twojej sztuki to wymierna korzyść. A wszystko to prowadzi do łatwiejszej, szybszej i większej sprzedaży Twojej sztuki.

Prawda jest taka, że artyści z lepszą marką radzą sobie lepiej w biznesie artystycznym. Jeśli zależy Ci na tym, aby jak najlepiej wykorzystać swoją karierę artystyczną, to podjęcie kroków w celu wzmocnienia potrzeb Twojej osobistej marki jest kluczowe dla Twoich wysiłków.

Dlaczego artyści muszą pracować nad budowaniem swojej marki?

Budowanie marki to coś więcej niż ikoniczne nazwy i symbole, takie jak Cola czy logo Nike. Obejmuje najmniejsze jednostki sprzedaży detalicznej, w tym indywidualnych przedsiębiorców.Marka jest tym, co ludzie mówią o artystach, gdy ich nie ma. Pracując nad marką, artysta zachowuje największą kontrolę nad tym, jak ludzie go postrzegają. W pustce, gdzie nie podejmuje się żadnych wysiłków związanych z budowaniem marki, to inni będą określać markę artysty, zarówno dobrze, jak i źle.

Istnieje wiele korzyści dla artystów, którzy budują osobistą markę:
  1. Zwiększona sprzedaż.
  2. Łatwiejsza sprzedaż - w myśl zasady: „znam, lubię, kupuję”.
  3. Wyższe ceny dzieł sztuki znanych, uznanych artystów.
  4. Większa świadomość dotycząca dzieła i artysty.
  5. Zwiększone szanse na uzyskanie dostępu do pokazów jurorskich, grantów, szkół itp.
  6. Więcej okazji do darmowej reklamy.
  7. Rosnący popyt na sztukę i popularność artysty.

Twoja osobista marka wpływa na podejmowane decyzje

W prawdziwym świecie, wartość Twojej sztuki dla samej sztuki nie wystarczy. Ludzie, mecenasi, krytycy, galerzyści, jurorzy i kuratorzy nie oceniają wyłącznie na podstawie umiejętności. W przypadku sztuki, istnieje subiektywny aspekt zdobywania świadomości, akceptacji i sprzedaży. Twoja marka wpływa na wybory dokonywane przez wpływowych i kupujących dotyczących Twojej sztuki i jest integralną częścią dobrze rozwijającej się kariery artystycznej.

Tworzenie artystycznej marki

Tak, logo, schematy kolorów i wybór czcionki są częścią wizualnego budowania artystycznej marki, ale to sięga głębiej. Posiadanie zakładki „Dlaczego”, która może być częścią zakładki „Oświadczenie Artysty”, jest bardzo pomocna. Nie tylko daje konsumentom pełniejsze zrozumienie zewnętrznych celów artysty, ale także jest kamieniem milowym, który prowadzi artystów do podejmowania najlepszych dla siebie decyzji w budowaniu ich biznesu.

Marka osobista artysty

Budowanie osobistej marki pomaga budować Twoją reputację jako artysty i jako człowieka. Zwiększa również Twój autorytet i autentyczność. Im więcej różnych sposobów artyści mogą wykorzystać, aby zaistnieć poza wrażeniem, jakie ich sztuka wywiera na świecie, tym większe są szanse na osiągnięcie ich celów jako artystów.

Możesz zobaczyć i poczuć, że wszystkie elementy marketingu sztuki współpracują ze sobą. Każdy z nich pomaga artyście zaistnieć w umysłach ludzi, którzy mają znaczenie dla jego kariery. W miarę jak docenci, galerzyści, dziennikarze, kuratorzy, kolekcjonerzy, mecenasi, dobroczyńcy i zwykli fani zauważają silne podobieństwa w tych elementach, które odnoszą się do artysty, marka buduje się w sposób, który pozytywnie wpływa na ich opinie i decyzje dotyczące artysty.

Artyści nie tworzą sukcesu w próżni. Do podjęcia decyzji o ich karierze potrzebne są osoby na stanowiskach władzy. Wpływowi ludzie muszą być zmotywowani, aby zrobić coś ze swoją władzą, jeśli chodzi o dostanie się do szkoły lub galerii, uzyskanie dostępu do grantów lub wystaw jurorskich, czy też uzyskanie ruchu na stronach internetowych artysty; opinie innych ludzi mają znaczenie. Twoja marka wpływa na to, jak postrzegają zarówno Twoją sztukę, jak i Ciebie jako artystę i osobę. Z tych powodów, nie można ignorować znaczenia pracy nad budowaniem marki jako krytycznej części tworzenia skutecznego planu marketingowego dla sztuki.

Jak artysta może opowiedzieć swoją historię?

Jak artyści mogą wykorzystywać opowiadanie swojej historii i dlaczego to działa?
  1. Te dwa słowa podsumowują siłę opowiadania własnej historii i wyjaśniają, dlaczego to działa - ludzkie zainteresowanie.
  2. Są jeszcze cztery słowa w formie pytania, których używają najlepsi krasomówcy: I co z tego?

Jak tylko zejdziesz ze ścieżki do suchych faktów, jesteś skończony, skończona i nie ma cię. Zwykłe fakty, szczególnie te wyrwane z kontekstu, są nudne. Instynktownie wiesz, że nie możesz zanudzić ludzi, by poświęcili Ci swoją uwagę, a tym bardziej kupili od Ciebie sztukę. Zrób sobie przysługę i postanów, że zrobisz wszystko, co w Twojej mocy, aby porzucić złe nawyki, które obejmują znajdowanie powodów, by uniknąć opowiadania swojej historii.

Twoje historie tworzą rozmowy o Tobie i Twojej sztuce, kiedy Ciebie tam nie ma. Są najlepszym źródłem interesujących ciekawostek, które Twoi fani, mecenasi, dziennikarze i inni używają do opisywania Twojej pracy w najbardziej efektywnej formie reklamy, jaką kiedykolwiek stworzono, czyli za pomocą marketingu szeptanego. Dla artystów opowiadanie swojej historii jest bardzo przydatne i ważne.

Opowieści budują sympatię

W idealnym świecie kupujący w magiczny sposób natrafiają na Twoją sztukę, zakochują się w niej natychmiast i wyciągają kartę kredytową, aby kupić ją na miejscu, nie wiedząc nic o dziele ani o artyście, który je stworzył.

W prawdziwym świecie, kupujący tworzą opinie o rzeczach, które kupują, zwłaszcza o subiektywnych i dyskrecjonalneprzedmiotach, które kupują rzadko. Jeśli wszystko inne jest równe, kupujący, w prawie każdym przypadku, wybiorą dzieło sztuki z dołączoną historią. Kiedy znają szczegóły dotyczące dzieła i artysty, którego ręka je stworzyła, mają naturalną większą sympatię do dzieła, które znają lepiej.

Historie tworzą chwile dla marketingu szeptanego

Poczta pantoflowa to najpotężniejsza forma reklamy. Niskobudżetowy film z dużą ilością szumu pochodzącego od fanów, którzy o nim mówią, dzięki temu szumowi znajdzie się na szczycie rekordów kasowych. W przeciwieństwie do tego, wysokobudżetowy film, który nie przyciągnie uwagi docelowej publiczności, upadnie pomimo ogromnego nalotu marketingowego i promocyjnego.

Kiedy Twoi fani i kolekcjonerzy znają Twoje historie, z przyjemnością opowiadają je swoim przyjaciołom i współpracownikom. To daje artystom ogromną przewagę i ogromny impuls do pokonania przeszkód związanych z zasadą: „lubię, ufam, kupuję”, z którą borykają się wszystkie produkty w procesie zakupu. Opowieści wpisują się w kontinuum uwagi, zainteresowania, pożądania i działania.

Samoświadomość - najbardziej wartościowy prezent, jaki możesz sobie podarować

Samoświadomość jest wspaniałą nagrodą, nawet jeśli rzeczywistość, którą przedstawia, jest bolesna do zaakceptowania. W przypadku artystów wizualnych, którzy próbują znaleźć najlepszy sposób na wprowadzenie swojej pracy na rynek, aby osiągnąć pożądany rezultat, posiadanie samoświadomości jest kluczowe. Pomoże Ci ona w ocenie sytuacji z dość dużą dokładnością. Kiedy badasz pracę i karierę artystów, których podziwiasz, Twoja samoświadomość będzie sprzężona z realistycznymi spostrzeżeniami, aby powiedzieć Ci, czy Twoje dzieło, etyka pracy i ambicja są wystarczające, by pozwolić Ci y nimi konkurować.

Nie oznacza to, że możesz mieć wątpliwości co do swojego talentu, cierpieć na syndrom szarlatana lub mieć inne rzeczywiste lub wyimaginowane wady, które powstrzymają Cię przed osiągnięciem Twoich celów. Życie prawie zawsze jest niepewne. Dziwne rzeczy się zdarzają. Artyści z przeciętnym talentem i postawą nieudacznika osiągają ponadprzeciętne wyniki, podczas gdy superutalentowani nadludzie wielokrotnie mijają się z łatwymi celami. Takie sytuacje to wyjątki, co oznacza, że są dla Ciebie bez znaczenia.

Niestety, ponieważ są one nietypowe, istnieje większe prawdopodobieństwo, że ich historie będą szerzej znane, co utrudnia ich uniknięcia. Najlepsi marketerzy uczą się ignorować wiadomości o nietypowych sytuacjach. Skupiają się na tym, co muszą zrobić i jak zrealizować swoje priorytetowe zadania. Im bardziej osobliwe jest ich podejście do zarządzania głównymi problemami, tym większe są szanse na szybkie osiągnięcie celów.

Teraz nie jest czas na wątpliwości

Zrozumiałe jest, że czytanie długiego przeglądu marketingu sztuki, takiego jak ten, może być jednocześnie pouczające, inspirujące i onieśmielające. Jeśli, czytając to, czujesz się przytłoczony wszystkimi aspektami jak sprzedawać sztukę wymienionymi w tym artykule, nie czuj się samotny. Twoja reakcja jest normalna. To jest ludzka natura, aby czuć się zniechęconym, gdy ogrom zadań do wykonania wydaje się niemożliwy do opanowania.

Pociechą może być wiedza, że inni rozpoznają i odnoszą się do Twoich uczuć zarówno w kwestii marketingu sztuki w ogóle, jak i zmartwień dotyczących tego, jak ustanowić, zorganizować i wykonać plan, aby zrealizować swoje cele. Niemniej jednak, instynktownie pojmujesz, że dużą częścią Twojego niepokoju jest świadomość, że załatwianie spraw spada na ciebie.
PAAS © Copyright 2020 | Polityka prywatności