Aby pomóc Twojej galerii w sprzedaży większej ilości dzieł sztuki latem, zebrano i przedstawiano poniżej 7 pomysłów.

1. Pamiętaj o podstawach:

Ponieważ wszyscy są bardzo blisko swoich biznesów, zakładają, że ludzie wiedzą, co robią, kim są i co znajduje się w ich galeriach, ale to prostu nie jest prawdą. Mimo, że powinieneś kontynuować „pracę” nad listą swoich klientów, to należy również opracować strategię pozyskiwania nowych twarzy i nowych klientów. Ludzie cały czas się przeprowadzają, galerie sztuki odwiedzają także osoby spoza miasta. Twój program powinien opowiadać Twoją historię w świeży sposób, taki, który ożywi Twoją firmę i przyciągnie nowych ludzi oraz tych, którzy nie byli w niej od dłuższego czasu.

2. Tradycją można się zmęczyć:

Czy robiłeś te same rzeczy rok po roku? Chociaż tradycja rodzi komfort, to rodzi również samozadowolenie. Czy ludzie przestali chodzić na Twoje otwarcia lub wydarzenia, ponieważ stały się one zbyt przewidywalne? Zbuduj coś nowego. Zaproś interesujących ludzi lub VIP-ów, aby wywołać szum. Choć często wystarczy nowy artysta lub nowy program, to nie zaszkodzi skorzystać z gorącej firmy cateringowej, wypromować sławnego gościa lub przedstawić intrygującego mówcę.

3. Ludzie uwielbiają oglądać i uczestniczyć:

Ludzie są zafascynowani oglądaniem prac rzeźbiarzy i malarzy. Organizuj cotygodniowe spotkania z artystami i znajdź sposób, aby rozpowszechnić tę informację w całej społeczności. Co tydzień lub dwa przez całe lato organizuj coś nowego. Rozważ zorganizowanie specjalnych wydarzeń rodzinnych lub dla dzieci. Stwórz lokalne programy artystyczne poza galerią, aby rodzice mogli zajrzeć do środka, podczas gdy dzieci będą zajęte lekcjami sztuki na świeżym powietrzu, kolorowankami lub rękodziełem.

4. Stań się celem podróży lokalnie i na skalę krajową:

Kalendarze gminne i przewodniki turystyczne są używane zarówno przez miejscowych, jak i odwiedzających. Ludzie często biorą je jako pierwsze, kiedy przyjeżdżają do jakiegoś miasta na wakacje latem. Jest to mądry interes, aby utrzymać widoczność poprzez ogłoszenia, zawiadomienia o wydarzeniach, kalendarze itp. Nie zapominaj również o korzyściach płynących z krajowej publiczności. Wiele galerii jest częścią letniego planu podróży, a ci, którzy promują się w kraju, mogą stać się celem dla rodzin, które szukają miejsca do odwiedzenia. Poszukaj krajowych przewodników po miejscach docelowych dla sztuki. Są to dobre miejsce na reklamy, aby skłonić odwiedzających do zaplanowania wizyty. Strategia krajowa jest równie ważna przez cały rok, ponieważ kolekcjoner może podnieść telefon lub przejść do witryny i kupić bez odwiedzania.

5. Pamiętaj o podstawach handlu detalicznego:

Choć większość galerii nie chce być postrzegana jako detaliczna, istnieje wiele podstaw, które odnosi się do każdego biznesu.

  • Stwórz interesujące wystawy okienne i często je zmieniaj. Upewnij się, że są one dobrze oświetlone i zachęcające w nocy.
  • Zmieniaj często ekspozycje. Ludzie zauważają, kiedy obrazy są przeniesione na inną ścianę. Są galerie, które nie zmieniły się od 20 lat i dlatego tracą liczbę odwiedzających.
  • Nowy wystrój pomaga ludziom zobaczyć Twoją przestrzeń w inny sposób.
  • Spraw, aby otoczenie było przyjazne. Sprzedawcy wiedzą, że muzyka i zapachy stymulują do zakupów. Wielu ludzi galerie onieśmielają, więc prosty znak z napisem: "Proszę wejdź i przejrzyj" może przekonać tych zniechęconych przechodniów. Pewien miliarder powiedział kiedyś: „Galerie sztuki mnie onieśmielają, więc nigdy tam nie wchodzę, chyba że znam już ludzi”.
  • Talerz ciasteczek może zdziałać cuda, jeśli chcesz pobudzić sprzedaż w małych punktach sprzedaży detalicznej. Kuszący aromat mówi, że ludzie są tu mile widziani i zachęca ich do spędzenia więcej czasu. Są firmy, które specjalizują się w zapachach dla handlu detalicznego i mogą znaleźć sposób na rozprzestrzenienie zapachu na zewnątrz, aby przyciągnąć ludzi do środka.
  • Zwracaj uwagę na swoją mowę ciała. Naukowcy zajmujący się sprzedażą detaliczną twierdzą, że powitalny uśmiech ma duży wpływ na sprzedaż. Unikaj skrzyżowanych ramion lub stania na baczność. To wypycha ludzi za drzwi. Według książki Buyology: Prawdy i kłamstwa o tym, dlaczego kupujemy uśmiech w rzeczywistości wyzwala w mózgu chęć zakupu.
  • Nie oceniaj książki po okładce. Miliarderzy mogą mieć długie włosy, nieogolone twarze i niechlujne ubrania, szczególnie na wakacjach. Spraw, aby każdy czuł się mile widziany.

6. Letni Program Pożyczkowy i obieg imprezowy:

Zaproś zamożnych mecenasów i zaproponuj im, aby wybrali obraz do wypróbowania w lipcu - bez zobowiązań. Jeśli im się spodoba, kupią go. Lokalne imprezy charytatywne często odbywają się w zamożnych domach, więc coraz więcej galerii oferuje powieszenie obrazów na czas imprezy. Jest to doskonały sposób, aby duże tłumy mogły zobaczyć Twoje dzieło. Znajdź gustowny sposób, aby dać im znać, kto dostarczył sztukę i że wszystkie Twoje prace są dostępne. Uświadamiaj lokalnych dekoratorów o swojej sztuce, podczas gdy domy letniskowe są w trakcie przebudowy lub budowy. Zorganizuj dla nich poczęstunek, aby ściągnąć ich do galerii sztuki.

7. Seminaria i wydarzenia związane z edukacją artystyczną:

Edukacja jest potężna

Organizowanie wydarzeń w galerii lub poza nią - z udziałem ekspertów, gościnnych wykładów lub seminariów - to potężne narzędzie do budowania głębszego zainteresowania sztuką. Promuj kurs „Zrozumieć sztukę” lub „Podstawy sztuki” dla początkujących, organizuj sesje na temat konkretnych historycznych lub współczesnych dzieł sztuki lub stylów, albo organizuj fora z udziałem wielu ekspertów. Ludzie uwielbiają darmowe, ciekawe rzeczy do zrobienia, a każda z nich jest okazją do budowania marki, tworzenia rozgłosu (gazety lubią „rzeczy do zrobienia”, do wydrukowania), trzeba zachęcić ludzi do odwiedzenia galerii i pobudzić ich zainteresowanie sztuką. Wykorzystaj prace, które wiszą w Twojej galerii do wszczęcia dyskusji. Nigdy nie zaszkodzi spróbować czegoś nowego.

Najważniejszą podstawową zasadą jest pamiętanie, że nie złowisz żadnej ryby, jeśli nie włożysz swojej żyłki do wody. Ważne jest, aby pozostać widocznym przez cały czas.
PAAS © Copyright 2020 | Polityka prywatności