5 kroków do sprzedaży i marketingu sztuki:
  1. Wyznaczanie rozsądnych, osiągalnych celów.
  2. Zrozumienie, co należy zrobić, aby je osiągnąć.
  3. Podzielenie celów na małe kawałki, aby żaden z nich nie był przytłaczający.
  4. Zorganizowanie i zaplanowanie zadań na codzienne działania.
  5. Stosowanie dyscypliny, aby wykonać zadania na czas.

Zbadaj biznes i działania marketingowe każdej firmy lub osoby, która odniosła sukces, a znajdziesz te uniwersalne zasady w użyciu. Pomoże Ci to zaplanować kroki, które musisz zrobić, aby osiągnąć sukces, którego pragniesz i na który zasługujesz.

Gdzie artyści mogą sprzedawać swoje prace?

Istnieje wiele kanałów dystrybucji, które artyści mogą wykorzystać, aby wprowadzić swoje prace na rynek:
  1. Tworzenie bezpośredniego mecenatu, gdzie sieć mecenasów kupuje dzieła sztuki od artysty bezpośrednio i wielokrotnie.
  2. Galerie, w których galerzyści zajmują się również sprzedażą prac artystów. Artysta może doświadczyć bezpośredniego mecenatu poprzez galerię. Rzadko jednak uzyskuje dostęp do nabywców swoich dzieł z galerii.
  3. Umowa licencyjna na reprodukcję i sprzedaż oryginalnych dzieł sztuki przez wydawców dzieł sztuki. Reprodukcje są sprzedawane jako plakaty w otwartej edycji lub limitowane wydruki, które mogą być reprodukcjami cyfrowymi (akagiclees), serigrafiami, cztero- lub sześciokolorową litografią offsetową i innymi formatami.
  4. Umów się z licencjodawcami lub agentami licencyjnymi, aby reprodukować prace artysty do różnych zastosowań, od papeterii do pościeli, artykułów gospodarstwa domowego i innych.
  5. Wizyty w studiach i imprezy studyjne są doskonałą metodą konkurowania z komercyjnymi galeriami sztuki na wielu poziomach.

Dlaczego marketing sztuki ma znaczenie

Niektórzy artyści żyją w błędnym przekonaniu, że marketing ich pracy w jakiś sposób ją dewaluuje. Postawa, zgodnie z którą kreatywność i jakość nie mogą istnieć jednocześnie z sukcesem ekonomicznym, jest mitem, który pokutuje w środowisku artystycznym. Hamuje on postępy wielu artystów działających jako właściciele małych firm. Nawet jeśli istnieje życzliwe nastawienie do marketingu, strach lub ambiwalencja w stosunku do wykonywania niezbędnych zadań, takich jak marketing, często powstrzymuje właścicieli firm.

Marketing to nie sprzedaż

Sprzedaż następuje dopiero wtedy, gdy marketing dzieł sztuki wykona swoją pracę, aby przyciągnąć uwagę, wzbudzić zainteresowanie i chęć posiadania dzieła. Instynktownie wiesz, że nie możesz zbudować kariery na spontanicznej sprzedaży dzieł sztuki. Prawie każda sztuka, szczególnie oryginały, wymaga wielokrotnej ekspozycji na potencjalnych nabywców, zanim uwaga, zainteresowanie i pragnienie mogą prowadzić do zakupu. Nadal rośnie znaczenie mediów społecznościowych dla rozwoju świadomości i zainteresowania drobnymi artystami, czego nie należy ignorować.

Samo pożądanie często nie wystarcza, aby przekonać klienta do zakupu sztuki. Odkrywanie i reagowanie na zastrzeżenia, przedstawianie alternatyw, zapewnianie o pewności, samo pytanie o zamówienie i inne czynniki są kluczowe w tworzeniu sprzedaży sztuki. Twój marketing sztuki może doprowadzić ich do galerii lub studia, ale interakcja, która ma miejsce po tym, jest miejscem, w którym umiejętności sprzedażowe wysuwają się na pierwszy plan.

Kariera artystyczna bez marketingu to tylko przyjemne hobby

Niezliczeni żyjący artyści tworzą fascynujące dzieła sztuki, ale odkrywają, że ich prace nie sprzedają się z tego prostego powodu, że nie są widoczne. Bez marketingu sztuki, który buduje świadomość, nie ma zainteresowania, a co za tym idzie, sprzedaży. Jeśli celem Twojej kariery artystycznej jest zarabianie na życie ze sprzedaży swoich prac, czy to w pełnym czy niepełnym wymiarze godzin, musisz używać skutecznych metod marketingowych i efektywnych umiejętności sprzedaży.

Aby być przejrzystym i uczciwym, nie ma wstydu w podjęciu decyzji o byciu poważnym hobbystą. To nie uderza w Twój talent, kreatywność, umiejętności czy ambicję. W każdym przedsięwzięciu sztuki twórczej można znaleźć artystów, którzy nie decydują się na życie profesjonalnego artysty. To powszechne dla niesamowicie utalentowanych artystów, że pracują w dodatkowej dziedzinie. Na przykład, wirtuoz gitary może pracować w sklepie z instrumentami muzycznymi lub udzielać prywatnych lekcji i brać okazjonalne koncerty. Istnieją niezliczone powody, dla których jest to dla nich lepszy wybór. Może być tak, że nie chcą zajmować się stroną biznesową i marketingowym zgiełkiem, z którym profesjonalni artyści borykają się na co dzień.

Nigdy nie jest za późno, aby zacząć

Nie ma znaczenia, gdzie obecnie znajdują się działania związane z marketingiem sztuki. Droga do sukcesu zaczyna się od włożenia znaczącego, oświeconego wysiłku w tworzenie planów marketingu własnej sztuki. Cele i zadania stawiają artystów na drodze do bardziej satysfakcjonującej kariery artystycznej. Skuteczni marketerzy sztuki zobowiązują się do kontynuowania i ulepszania swoich długoterminowych wysiłków w celu zwiększenia świadomości na temat swojej pracy i siebie.
PAAS © Copyright 2020 | Polityka prywatności